portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Uranowa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wspólnota Mieszkaniowa 19 » Forum » Już niedługo zebranie...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Już niedługo zebranie...

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ArtiFTD 
   

Forumowicz


Wiek: 53
Dołączył: Pon Wrz 09, 2013 7:45
Posty: 141
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 22:02    Temat postu: Już niedługo zebranie...

Już niedługo....

Czy myślicie nad uchwałami?
Macie jakieś pomysły?
seabear59 
   

Nowy na forum


Wiek: 67
Dołączył: Nie Mar 22, 2015 16:25
Posty: 2
Skąd: Gdynia-Pogórze-Uranowa

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 16:45    Temat postu: Re: Już niedługo zebranie...

Witam. Podbijam temat czy macie jakies pomysly! tak jak najbardziej! Usunac slupki blokujace parkowanie na chodniku!!! pomysl tak chory i nietrafiony ze rece opadaja!
ryzu86 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 23, 2015 11:43
Posty: 3
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 13:23    Temat postu: Re: Już niedługo zebranie...

Witam,
Ja również mam pomysł, aby pozwolić firmie świadczącej już w naszym budynku usługi dostępu do internetu, tak jak to zresztą zrobiły pozostałe dwie wspólnoty 21 i 42 na położenie kabla światłowodowego w naszych klatkach co w efekcie da mieszkańcom możliwość korzystania z jednej z najnowocześniejszych technologi (FTTH/GPON) dostępu do internetu, telewizji HD/3D oraz telefonu. Poniżej filmik prezentujący technologię.

http://www.youtube.com/watch?v=M44qP-r33JY

Dowiedziawszy się od znajomego mieszkającego w jednej z wyżej wymienionych wspólnot, iż korzysta on już sobie z symetrycznego łącza światłowodowego, postanowiłem dowiedzieć się w firmie Limes jak wygląda sprawa dostępu w naszym budynku i nie ukrywam, że byłem bardzo zaskoczony odpowiedzią ze strony dostawcy, iż moja wspólnota nie wyraziła zgody na wejście do klatek ze światłowodem. Dlatego też zadaję pytanie naszemu Szanownemu Zarządowi czym podyktowana była odmowa wejścia operatorowi z w/w technologią? Dlaczego, jeżeli ja chcę wybrać najkorzystniejszą dla siebie cenowo/technologicznie ofertę i znajduje się firma, która jest w stanie mi takową zaproponować to ktoś decyduje za mnie?
ArtiFTD 
   

Forumowicz


Wiek: 53
Dołączył: Pon Wrz 09, 2013 7:45
Posty: 141
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 11:50    Temat postu: Re: Już niedługo zebranie...

ryzu86 napisał:
Ja również mam pomysł, aby pozwolić firmie świadczącej już w naszym budynku usługi dostępu do internetu, tak jak to zresztą zrobiły pozostałe dwie wspólnoty 21 i 42

??? Mamy widać różne dane. W 21 leży pismo z propozycją położenia światłowodów, nic nie wiedzą na temat tego, żeby to było już zamontowane.

ryzu86 napisał:
Poniżej filmik prezentujący technologię.

Spodziewałem się filmiku z 21 czy 42 pokazującego rzeczywistą prędkość up/down a nie filmik-słowniczek wyjaśniający pojęcie FTTH... Ale widać nie jest to takie proste zdobyć rzeczywiste dane.

ryzu86 napisał:
moja wspólnota nie wyraziła zgody na wejście do klatek ze światłowodem.

Można tak w skrócie powiedzieć, ale nie jest to prawdą. Firma Limes działa w naszej Wspólnocie od wielu lat pobierając energię do zasilania swoich urządzeń (anteny aktywne, switche, UPSy itp). Tak działał stary Zarząd i tak działał stary administrator. Po podpisaniu umowy z nowym administratorem dość naiwnie wierzyliśmy (jako Zarząd), że zostanie nam udzielona profesjonalna pomoc i w końcu podpiszemy umowę z firmą Limes. Umowę, która będzie chroniła interesy Wspólnoty (czyli będziemy mieli z tego kasę, określi zakres możliwego działania firmy, nasze obowiązki itd itd.). To co się działo od czerwca zeszłego roku przyprawia nas o zawrót głowy. Szczegóły nie nadają się na forum, choćby z tego względu, że to tajemnica handlowa, niemniej mogę powiedzieć, że Limes przysłał nam 'umowę' sprzed dziesięciu lat, która mogłaby nas wsadzić na taką minę, że przegralibyśmy w sądzie każdą sprawę. Administrator był zdziwiony, że umowa nam się nie podoba... Ostatecznie przekopaliśmy internet i na rządowej stronie znaleźliśmy wzór umowy zawierającej na nasze oko wszystkie istotne tematy, które muszą w umowie się znaleźć. Chodzi np. o to, że firma musi dostarczyć projekt instalacji, rozmieszczenia urządzeń itd. itd. Dziesięć stron konkretnych zapisów poważnej umowy pomiędzy dwiema stronami.
Ale u nas jest pewien drobiazg. Firma jest już obecna od kilku lat, ale ani nie mamy z nimi umowy czy porozumienia, ani nie mamy dokumentacji instalacji (oni zresztą najwyraźniej też nie, ciekawe od kogo przejęli taką partyzantkę...). Po znalezieniu wzoru umowy spodziewaliśmy się (taką dyspozycję wydaliśmy administratorowi, zresztą zawsze była o tym mowa), żeby przepisał pobrany z internetu wzór na nasz stan faktyczny a zapisy tak sformułował, żeby zobowiązały Limes do dostarczenia zaległej dokumentacji. Co natomiast zrobił nasz administrator? Pobrał z UKE wskazany dokument i... wysłał do Limes. Musiał się ktoś w Limes nieźle zdziwić, że w umowie nie ma wcześniejszych ustaleń, ale postarał się i powciskał gdzie mógł ustalenia i umowę odesłał...
To jest stan sprzed dwóch tygodni. Na ten moment pozostaje nam własnoręcznie przepisać umowę i wysłać z przeprosinami do Limes... Za sprawę weźmiemy się po zebraniu.


ryzu86 napisał:
Dlatego też zadaję pytanie naszemu Szanownemu Zarządowi czym podyktowana była odmowa wejścia operatorowi z w/w technologią?

Odmowa była słowna ze względu na brak wymaganej dokumentacji. Spodziewam się, że w przeciągu miesiąca dojdziemy do porozumienia i Limes będzie mógł oficjalnie wejść ze światłowodem, ale nie będzie zgody do momentu dostarczenia planów i schematów. Gdyby zgodzić się "na gębę" Limes mógłby kłaść przewody gdzie by chciał, czyli np. środkiem klatki schodowej a my nic byśmy nie mogli powiedzieć...
Spędziłem trochę czasu z przedstawicielem tytułującym się "jestem z Limes i mam upoważnienie rozmawiać w imieniu firmy", ale jak sobie usiedliśmy i zacząłem przechodzić do konkretów, pan się wycofał że jest tylko od montowania sprzętu. Niestety, nie był nawet w stanie powiedzieć jak/gdzie chcieliby kłaść kable...

ryzu86 napisał:

Dlaczego, jeżeli ja chcę wybrać najkorzystniejszą dla siebie cenowo/technologicznie ofertę i znajduje się firma, która jest w stanie mi takową zaproponować to ktoś decyduje za mnie?

Patrząc na stronie Limes można zobaczyć rozpiętość oferowanych łączy od 2M do 100M (symetryczne). 2M to jakiś straszny archaik, w szczególności za takie pieniądze...
Na stronie UPC (z braku czasu w innych firmach nie będę szukał) można zobaczyć ich ofertę: od 10M do 250M... Czy aby Limes nie jest lekko z tyłu za czołówką?

Porównanie cen: za 69 zł mamy w Limes 30M, w UPC 120M, więc w mojej ocenie ich oferta nie jest jakaś szczególnie konkurencyjna...
Ale jak Pan napisał: Limes jest dla Pana najkorzystniejszą ofertą, nie mnie to oceniać, a piszę powyższe tylko po to, by na forum nie zostało, że Limes taki jest. Oczywiście, Limes pisze, że FTTH, ale to tylko nazwa technologii, nic więcej...

Pozdrawiam i mam nadzieję, że odpowiedź jest wyczerpująca.

A.K.
ryzu86 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 23, 2015 11:43
Posty: 3
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 15:50    Temat postu: Re: Już niedługo zebranie...

Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź.

Zgadzam się, posiadamy różne dane.

Podając link do filmiku wyraźnie zaznaczyłem, że prezentuje on technologię FTTH... rzeczywiste dane poniżej.

100 Mbit / 100 Mbit wg. cennika 34,95 zł przez pół roku, później 69.90 zł umowa 18 m-cy.



znajomy na Witominie ma 100 Mbit / 10 Mbit w cenie 35 zł.


UPC 120 Mbit / 10 Mbit wg. cennika 60 zł przez 2 m-ce , później 69 zł umowa 24 m-ce.


Do zalet dorzucę jeszcze HUB DC++ umożliwiający dostęp do zasobów różnego typu plików (np. muzyka, filmy, gry), które udostępniają inni użytkownicy będący w sieci Limes, bez względu na ich miejsce zamieszkania.

W innych firmach również nie będę szukał, ponieważ już wybrałem. Uważam, że w chwili, gdy Limes proponuje zmodernizowanie sieci znajdującej się w naszym bloku, to należy im to umożliwić, oczywiście z zachowaniem wszystkich warunków wynikających z ustawy.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za przybliżenie mi problemów związanych z doprowadzeniem do mnie usługi, którą zamierzam nabyć i mam nadzieję, że niedługo dojdzie do porozumienia.

Pozdrawiam
P.H.
ArtiFTD 
   

Forumowicz


Wiek: 53
Dołączył: Pon Wrz 09, 2013 7:45
Posty: 141
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 18:19    Temat postu: Re: Już niedługo zebranie...

ryzu86 napisał:
Uważam, że w chwili, gdy Limes proponuje zmodernizowanie sieci znajdującej się w naszym bloku, to należy im to umożliwić, oczywiście z zachowaniem wszystkich warunków wynikających z ustawy.


Ceny brzmią interesująco, wyniki również, jak najbardziej jestem za wpuszczeniem do nas Limesa.

Chcemy jak najszybciej zakończyć sprawę z Limes (tzn.podpisać umowę i pozwolić im działać we Wspólnocie) bo po pierwsze, jesteśmy już zmęczeni tą sytuacją (i niemocą administratora), po drugie, nie wpływa kasa z tego, że u na są, a po trzecie, brak uregulowania ich statusu niejako wprost bije w wizerunek Zarządu... Co z tego, że na obronę mamy kilkanaście maili pomiędzy nami i Veidik - robota nie skończona i ciągle musimy o niej pamiętać... Tak więc zaraz po zebraniu siadamy i przepisujemy umowę, przedstawiamy Kancelarii prawnej i po weryfikacji przedstawiamy Limes. Jako, że nie chcemy zmieniać treści merytorycznej, nie powinno być problemów z dojściem do porozumienia.

Pozdrawiam.

Artur
ryzu86 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 23, 2015 11:43
Posty: 3
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 22:29    Temat postu: Re: Już niedługo zebranie...

Witam,

Na jakim etapie są trwające ponad pół roku negocjacje z firmą limes?
ArtiFTD 
   

Forumowicz


Wiek: 53
Dołączył: Pon Wrz 09, 2013 7:45
Posty: 141
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 19:12    Temat postu: Re: Już niedługo zebranie...

ryzu86 napisał:
Na jakim etapie są trwające ponad pół roku negocjacje z firmą limes?


Umowa przygotowana, kwota ustalona. Prawodopodobnie w przyszłym tygodniu podpiszemy umowę.

A.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama